Informace Mysliveckého spolku Lípa SoběsukyDatum konání:
1.3.2017
Datum ukončení:
31.12.2017

Informace Mysliveckého spolku Lípa Soběsuky k volnému pohybu psů v honitbě

 

         Myslivecký spolek Lípa Soběsuky oslovuje všechny majitele psů, kteří se při procházkách chovají, možná nevědomky, bezohledně k přírodě a hlavně ke zvěři tím, že se pohybují mimo cesty a chodníky a nechávají své miláčky volně pobíhat v honitbě, což zákon o myslivosti zakazuje.

Týká se to nejen zimního období, kdy zvěř potřebuje klid, ale hlavně nastupujícího jarního období, kdy začnou klást mladé zajíci, srnčí zvěř a zahnízďují bažanti.

         Uvědomme si, že pes je od přírody lovec a tak právě vyhledávání a pronásledování je pro něj pudová záležitost, kterou v něm těžko utlumíme. Proto je nutné mít psa na vodítku a s náhubkem  a lokalitám v uvedených obdobích se vyhýbat.

         Oslovujeme rovněž majitele koní, ale hlavně jezdce na koních, aby při projížďkách v přírodě rovněž dodržovali stanovené stezky pro ně určené a nejezdili volně po honitbě a mnohdy ještě za doprovodu většinou 2 psů, kteří s nimi volně pobíhají.

         Každý z nás by měl přírodu okolo sebe chránit, ne ji ubližovat. Jsme přece její součástí. Věříme, že většina lidí se nad těmito slovy zamyslí a začne se tím i řídit.

 

V Soběsukách 15.února 2017

 

                                                            Myslivecký spolek Lípa Soběsuky


Komentáře


 • 20. 9. 2016 20:24
  Sláma
  Pozvánka

  Dobrý den,
  rádi bychom členy vašeho spolku pozvali k návštěvě webu www.dalekohledy-puskohledy.cz. Široká nabídky optiky, nočních vidění, termovizí.
  Těšíme se na Vaši návštěvu.
  Tým Dalekohledy-puskohledy.cz


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

16. 12. Albína

Zítra: Daniel
Počasí Soběsuky - Slunečno.cz

Termíny přistavení kontejnerů na velkoobjemový odpad v roce 2019

Kontejnery budou přistaveny na jaře roku 2020.

 

 

Zasedání OZ

9.12.2019 - pohostinství Soběsuky

 

P1000347.JPG

Návštěvnost stránek

139684