Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > STARÁ STRUKTURA > Úvodní stránka

znak obceVítáme Vás v obci Soběsuky

Obec Soběsuky, okres Kroměříž, Zlínský kraj
Obecní úřad Soběsuky, Soběsuky 23, 768 02 p.Zdounky

Obec Soběsuky se nachází 10 km jižně od města Kroměříže, na západním okraji Chráněné krajinné oblasti Chřiby. Obec tvoří místní části Soběsuky,Milovice a Skržice.První písemná zmínka o obci pochází z roku 1287.

 

obecSoběsuky jsou sídlem obecního úřadu, je zde 52 domů a trvale přihlášených 144 obyvatel. V Soběsukách je kulturní dům,pohostinství,zvonice,památník padlých v 1.a 2.sv.válce,sportovní hřiště s dětským koutkem,který byl vybudován za finanční spoluúčasti Moravských naftových dolů Hodonín.

 

 

MiloviceMilovice mají 64 domů a 156 trvale hlášených občanů. Je zde pohostinství, kaple sv.Jana Křtitele a úřadovna ob.úřadu se společenskou místností pro pořádání soukromých akcí občanů. 

 

 

OlšinaSkržice včetně části Olšina mají trvale přihlášených 60 obyvatel ve 29 domech. Kromě úřadovny obecního úřadu je občanům k dispozici kulturní dům se společenskou místností, fotbalové hřiště a dětský koutek.

 

 

Ve všech třech obcích jsou funkční knihovny s půjčovní dobou 1x týdně.V Olšině je soukromý mlýn, pekárna a zpracovává se zde i dřevo.

Schválením Krajského zastupitelstva Zlínského kraje dne 17.3.2010 byla Obci Sobě- suky poskytnuta dotace ve výši 176 tis. na celkovou opravu knihovny v Soběsukách. Stavební práce byly provedeny, knihovna slouží svému účelu.                 

Kultura:                                                                                                                                                             V našich  obcích je několik dobrovolných organizací, které kromě své činnosti pořádají akce pro veřejnost ve spolupráci s obecním úřadem - dětský karneval, maškarní pro dospělé, sportovní den, taneční a hodovou zábavu, zájezd pro děti, drakiádu, šachový turnaj, turnaj v malé kopané, košt pálenek, mikulášskou nadílku a jiné.

 

OSVĚDČENÍ O ÚSPOŘE EMISÍ 

OSVĚDČENÍ O ÚSPOŘE EMISÍ    OSVĚDČENÍ O ÚSPOŘE EMISÍ    OSVĚDČENÍ O ÚSPOŘE EMISÍ
     

                úspora 2015.jpg