Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > MAS Hříběcí hory - seniorská obálka

MAS Hříběcí hory - seniorská obálkaDatum konání:
7.10.2021

Seniorská obálka zachraňuje životy. Nově pomáhá i v naší obci

 

Případů, kdy seniora postihnou náhlé zdravotní potíže a musí zasahovat záchranná služba, přibývá. Často se pak stává, že člověk je v době příjezdu lékařů v bezvědomí nebo je rozrušený, nesoustředěný a nedokáže odpovídat na položené otázky. Velkým ulehčením pro přivolanou pomoc je v takovéto situaci vyplněná seniorská obálka.

Seniorská obálka je jednoduchý formulář, do kterého zapíšete základní údaje o svých nemocech, užívaných lécích nebo alergiích a přidáte kontakty na blízkou osobu a na svého praktického lékaře. Pokud se pak dostane do potíží, přivolaný lékař obálku otevře a vyčte z ní vše podstatné.

Při vyplňování údajů postupujte jako na semaforu – červené údaje je třeba vyplnit, žluté kolonky jsou k vyplnění doporučené a zelené jsou nepovinné. Takto vypsaný formulář umístěte do průhledného obalu a připevněte buď na vnitřní stranu vchodových dveří, nebo na ledničku. Aby karta fungovala, údaje průběžně aktualizujte, například při změně předepsaných léků.

Kromě formuláře na dveře/ledničku můžete vyplnit také menší, kapesní verzi, která se vejde do peněženky, a tam ji můžete mít neustále při sobě.

 

Seniorská obálka zachraňuje životy.docx

seniorska-obalka---formular-k-vyplneni.pdf

seniorska-obalka---kapesni-mini-verze.pdf

seniorska-obalka---pravidla-pro-vyplneni.pdf

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů